افزایش رتبه سایت در گوگل شرکت مهرآرا

اول ما باید فرق جریمه شدن با افت رتبه سایت رو تشخیص بدیم.از مواردی که باعث جریمه شدن سایت می شود لینک یا بک لینک و در بعضی مواقع خود سایت هستش.

  1. لینک : در مورد لینک باید توجه داشته باشیم از سایت ها و صفحه های بی کیفیت لینک نگیریم ، از سایتهایی که مربوط به حوزه کاری ما نیست لینک نگیرم و لینکهایی که به یکباره و به صورت اتومات ایجاد شدن که در مجموع به این لینکها می گویند لینکهای اسپم،که ممکن هستش این لینکها رو خودمون ساخته باشیم یا رقیب ما برای ما ساخته باشه که باید با استفاده از ابزاری مثل ماز یا سئو مسترینگ این لینکها را به دست بیاریم و حذف کنیم که روش حذف این لینکها گفته خواهد شد.
  2. مشکلات داخل سایت : اما از مشکلات دیگری که به اون اشاره شد مشکلات داخل سایت هستش که بحث کیورد استافینگ ، پیج کلوکینگ ، صفحات دروی هستش که باید از داخل سایت برطرف بشن که وب مستر تولز گوگل نیز توضیحات خیلی خوبی رو به ما میده که میتونیم از گوگل فیج استفاده کنیم که می تونیم صفحه ای مشکوک از سایت برداریم و کدش رو تحلیل کنیم.
  3. حذف محتوای تکراری (کپی) : از تکرار کردن محتوا در سایت خودداری کنیم یا اینکه از منبع استفاده کنیم چون ممکنه اگر ما می خوایم محتوای مجله یا کتابی را داخل سایتمون قرار بدیم قبل از ما افراد دیگر این کارو کرده باشن ، که راه تشخیص دادن کپی بودن یک مطلب این هستش که جمله ای از اون عبارت رو در گوگل سرچ میکنیم و اولین سایتی که عیناً همون مطلب ما رو داشت به ما نشون داد باید اون سایت رو به عنوان منبع قرار بدیم در غیر این صورت نیازی نیست ، همچنین از یک متنی چندین بار در سایت به صورت غیر عمد استفاده کرده باشیم مانند اینکه ما چند محصول داریم که توضیحات آنها یکی است ، بهتره که گویش توضیحات را عوض کنیم اما مفهوم یه چیز باشد.
  4. محتوای کمتر از 250 کلمه : اگر صفحاتی کمتر از 250 کلمه داریم بهتره به گوگل بگیم این صفحه رو ایندکس نکنه یا محتوا رو خودمون افزایش بدیم چون در غیر این صورت به این صفحات، صفحات با کیفیت پایین می گویند.
  5. چینش غیرطبیعی کلمه کلیدی : بعضی صاحبان سایت هستن که کلید واژه رو چند بار تکرار میکنن مانند:خرید موبایل سفید و مدام تکرار می کنند که باید این تکرارها برطرف بشه. در کل یک کلمه کلیدی بصورت یک الی دو بار در متن بکار رفته باشه کافی هستش اما سعی کنیم در تیتر محتوا بکار بریم.
  6. محتوای بدون عکس یا فیلم : اگر محتوایی بدون عکس یا فیلم باشه ، کاربر از متن خسته میشه و از صفحات خارج میشه که این نوع محتوا بی کیفیت حساب شده که حتی لینک دادن یا لینک گذاشتن از این نوع محتوا اشتباه هستش.
  7. Disawov tool : با این ابزار گوگل شما می توانید برای افزایش رتبه سایت در گوگل لینک های بی کیفیت رو حذف کنید که توصیه میشه از این ابزار استفاده نکنید چون امکان داره لینک های با کیفیت رو از دست بدید ، بخاطر همین اول سعی کنید اگر خودتان این لینک ها رو ایجاد کردید از انجمن ها یا پروفایل حذف کنید یا از صاحبان سایتها بخواید این کارو بکنن.اما وقتی لینک ها رو جمع آوری کردین فایل لینکها رو در ابزار وارد کنید و برای بررسی به گوگل ارسال کنید و همه رو در گوگل داکس خودمون قرار بدیم و پابلیک کنیم که لینکش رو در ایمیلی که به گوگل میزنیم قراربدیم و در نهایت از طریق وب مستر در خواست بررسی رو ارسال کنیم و توجه کنیم این درخواست توسط کارمندان گوگل بررسی میشه و سعی کنیم نهایت ادب و احترام رو در نامه داشته باشیم تا نتیجه معکوس نداشته باشه.منبع:افزایش رتبه سایت در گوگل