ایندکس چیست؟

 

ایندکس (index) در لغت به معنی فهرست شدن است، و در اصطلاح هنگامی که مطلب را در گوگل ایندکس میکنید بدین معنی است که مطلب در گوگل ثبت شده و میتوانید آن را پیدا کنید.

 

فاکتورهای اصلی برای ایندکس شدن در گوگل کدام اند؟

 

نکته مهم این است که مطالب و تولید محتوا صرفا برای کاربر تولید شوند؛ بدین صورت با تولید محتوای با کیفیت گوگل تشخیص می دهد که صفحات برای کاربران مفید است.

نکته بعدی این است که ربات های گوگل بتوانند صفحات جدید وب سایت شما را پیدا کنند. دقت داشته باشید که یکی از مواردی که برای بالا بردن سئو سایت و یا بالا بردن سئو سایت ورد پرس الزامی است ایندکس کردن مطالب در گوگل است.

عملکرد این انکر تکست ها به این صورت می باشد که متن موجود در آنها به موتور های جست و جو می گوید که اگر کاربری این متن را در گوگل جست و جو کرد، می توانی وب سایتی که لینک کرده ایم را به کاربران خود نشان دهی. مثلا اگر در متنی بالا بردن سئو سایت را لینک کرده اید، به گوگل می گویید که می توانی زمانی که کاربر این کلمه را جستجو کرد، سایت ما را جزو نتایج خود نشان دهی.

اما نکته قابل توجه ای که منجبر به بالا بردن سئو سایت می شود این است که اگر وب سایت های معتبر با انکرتکست های یکسان و مشابه به یک صفجه از یک سایت دیگر لینک بدهند، آن صفحه به مرور زمان به عنوان معتبر ترین سایت برای آن کلید واژه شناخته می شود. حتی اگر در آن صفحه آن کلمه وجود نداشته باشد. اما بهتر است برای بالا بردن سئو سایت وردپرس در آن صفحه وجود داشته باشد.

انکرتکست در لینک

همانطور که اطلاع دارید لینک ها به وسیله ی مجموعه ای از کد های html ساخته شده اند. در زمان تجزیه و تحلیل این کد ها درک خواهید کرد که قسمتی از لینک ها به انکر تکست ها مربوط می شود. توجه داشته باشید که اگر قرار است یک سئو کار حرفه ای شوید بهتر است به html  و css  تا حدودی آشنایی داشته باشید.

انواع انکرتکست را بشناسید

این قسمت دقیقا همان نقطه ای است که شما را با معنا و مفهوم بالا بردن سئو سایت بیشتر درگیر می کد. انکر تکست ها دارای انواع مختلفی می باشند که ارزش های غیر یکسان دارند. در سال های قبل که بالا بردن سئو سایت وردپرس و یا غیر وردپرسی خیلی پیچیده نبود، افراد آدرس سایت مد نظر را به کلمه کلیدی هدفشان لینک می دانند و خیلی راحت حتی وارد رتبه نیز می شدند. اما امروزه این چنین نیست.

یکی دیگر از روش های بالا بردن سئو سایت ورد پرسی این است که با مخاطبان هدف آشنا شوید. برای این کار کافی است کمی تحلیل و برسی کنید. شما با تحلیل مخاطبان می توانید گروه های هدف را معین کنید. بهتر است بدانید که برای پیشرفت کسب و کار باید مخاطبان خود را بهتر بشناسید. یعنی بدانید که محصولات شما برای چه رده سنی جذاب تر می باشد یا اهالی کدام مناطق تمایل بیشتری به فعالیت شما دارند یا بیشتر مخاطبان شما خانم ها هستند و یا آقایان، همچنین چه تحصیلاتی دارند و هزاران مورد دیگر که به مخاطب شناسی بهتر شما کمک می کند. سئو کار حرفه ای نتایج این برسی ها به صورت کامل و دقیق در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید کالا و خدماتتان را به مخاطبان خود به بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

اولین قدم برای بالا بردن سئو سایت، این است که اعتماد کاربران را به خود جلب کنید. طبق تحقیقاتی که بر اثر نظرسنجی انجام شده است، کاربران به سایت هایی که از مخاطب بیشتری برخوردار هستند و معروف می باشند، اعتماد بیشتری دارند. یکی از راه های جلب اعتماد کاربران به سایت شما طراحی مناسب و قرار دادن نظرات مثبت دیگر کاربران می باشد که برخی از سئو کار ها توصیه می کنند که در سایت خود قرار دهید. البته قبل از هر چیزی باید محصولات شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا روش های بالا بردن سئو سایت برای تأیید کیفیت محصولات و خدماتت شما به کار می رود.

توجه داشته باشید که طبق آماری که به دست آمده، بیش از 75 درصد کاربران بر روی سایت های موجود در صفحه ی اول گوگل کلیک می کنند. این آمار به راحتی اهمیت بالا بردن سئو سایت و قرار گرفتن سایت در صفحه ی اول گوگل را به راحتی نشان می دهند. شما می توانید با بالا بردن سئو سایت وردپرس اصولی و رعایت قوانین موجود، در صفحه ی اول گوگل حضور داشته باشید و از این قرصت استسنایی نهایت پیشرفت را کنید.

گوگل به ازای هر حساب کاربری که وارد سایت شما می کند، هزینه ای را باید به گوگل پرداخت کنید. برخی از مدیران معتقدند بالا بردن رتبه سایت و بالا بردن سئو سایت ورد پرس با سئو طبیعی بسیار مفید تر از گوگل ادورز است. منابع زیادی در زمینه آموزش سئو و بالا بردن سئو سایت ورد پرس موجود است. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را به صورت مختصر با این ترفند ها آشنا کنیم. دقت داشته باشید برای افزایش رتبه سایت و بالا بردن سئو سایت ورد پرس توضحیات بسیار گسترده ای وجود دارد که در یک مقاله نمیتوان به آنها پرداخت.

ترفندهای سئو برای بالا بردن رتبه در گوگل

 

امروزه با وجود پاندمی کرونا و پیشرفت علم و تکنولوژی هر کسب و کاری نیازمند کسب و کار اینترنتی است. حال بالا بردن سئو سایت در موتورهای جستجو و بالا بردن سئو سایت ورد پرس و از همه مهمتر حفظ جایگاه یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی در افزایش میزان بازخورد دریافتی برای یک کسب و کار آنلاین است. بسیاری از صاحبان کسب کار برای وقت گیر بودن سئو و بالا بردن سئو سایت از از گوگل ادورز استفاده میکنند.

 تبلیغات در گوگل یا همان Google Ads خدماتی است که از طریق گوگل ارائه میشود.

شناخته ترین شیوه ها برای نابودی رتبه

توجه داشته باشید هدف اصلی  شما نباید بالا بردن سئو سایت و یا بالا بردن سئو سایت وردپرس باشد بلکه هدف اصلی شما باید جلب رضایت کاربران سایت باشد . زیرا که هر چه رضایت کاربران از سایت شما بالاتر باشد اعتماد گوگل نیز به شما بیشتر خواهد شد. حال آن که هر تکنیکی در مسیر مخالف با هدف اصلی شما باشد یا سئو کلاه سیاه است یا روزی به سئو کلاه سیاه تبدیل میشود.

 حال بهتر است برای مرزبندی بین سئو سیاه وسفید و برای بالا بردن سئو سایت خود و یا بالا بردن سئو سایت وردپرس تمامی الگوریتم های گوگل را زیر نظر بگیریم تا درصد خطا به صفر برسد.  تعریف سئو کلاه سفید، نیز اجرای صحیح تکنیک اصول سئو در مقاله نویسی و تولید محتوا است .

 زیرا همانطور که اشاره شد افراد زیادی به دنبال فراگیری تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند تا از آن برای بالا بردن سئو سایت و بالا بردن سئو سایت وردپرس در مدت زمان کوتاه استفاده کنند. از سوی دیگر اگر سئو کار و یا مدیر شرکت سئو سایت در مورد تکنیک های ممنوعه گوگل آگاهی داشته باشد با روش های اصولی و تکنیکی میتواند از روش صحیح برای بالا بردن سئو سایت و کسب جایگاه برتر استفاده کند. پس بهتر است شرکت سئو قابل اعتمادی انتخاب کنید تا از روش های زیر استفاده نکند.

 

سئو کلاه سیاه، رازی که باید بدانید.

 

اگر برای بالا بردن سئو سایت خود به دنبال روش هایی با مدت زمان کم می گردید باید بسیار مراقب باشید تا گرفتار تله سئو کلاه سیاه نشوید. به مجموعه فعالیت هایی از تکنیکهای سئو کاران که باعث بالا بردن سئو سایت و یا بالا بردن سئو سایت وردپرس شود و به دنبال آن جز رتبه های برتر قرار گرفتن در نتایج جستجو که با الگوریتم ها و ضوابط و استاندارد های ربات گوگل در تضاد باشد سئو سیاه میگویند.

به طور خلاصه میتوان گفت به فریب دادن موتور های جستجو گوگل توسط تکنیک های برخی از سئو کاران به هدف گرفتن جایگاه برتر برای سایت مد نظر گفته می شود. که این تکنیک ها تنها مختصر به لینک سازی خارجی نبوده بلکه در تولید محتوا، لینک سازی داخلی و یا سئو تکنیکال وجود دارند.  برخی از فعالیت های متدوال در مدیریت سایت  قابل تبدیل شدن به روش های سیاه هستند.

 

یکی از مهم ترین مطالبی که باید بدانید این است که گوگل به طور مداوم در حال آپدیت شدن است به همین دلیل اطلاعات کسی که کار سئو انجام  می دهد نیز باید هر روز آپدیت شود چون ممکن است مطالبی که از قبل می داند دیگر به درد بالا بردن سئو سایت نخورد و قوانین جدیدی در آن باره گذاشته شده باشد.

یکی از کارهایی که برای بالا بردن سئو سایت مهم است این است که مطالبی که در سایت می گذارید را به روز رسانی کنید. هم چنین سعی کنید مقالاتی که در سایت می گذارید زیر 300 کلمه نباشد چون هر چه مقاله شما طولانی تر شود توجه بیشتری هم از سمت موتورهای گوگل نصیبش می شود. طبق تحقیقاتی که انجام شده است متوجه شدند که موتورهای گوگل علاقه ی زیادی به گشتن مطالبی دارند که تعداد کلمه های آن بیشتر از 2000 تا می باشد.

شما ممکن است برای بالا بردن سئو سایت یک سایت با تولید محتوای خوب و خرید بک لینک و ... نتیجه مثبت بگیرید و برای سایت دیگر هم این اعمال را انجام دهید و این بار موفق نشوید و خودتان هم دلیل آن را متوجه نشوید.دلیل شکست شما این است که برای همه سایت‌ها نسخه یکسان می‌پیچید و این اشتباه است.برای مثال ممکن است شما برای سایتی بک لینک بخرید و با توجه به برگ خریدهایی که سایت داشته خرید بک لینک توانسته مفید باشد و اما برای سایت دیگر این‌گونه نباشد یا برعکس کسی برای یک سایت خرید بک لینک انجام دهد و شکست بخورد در این صورت معتقد خواهد بود که بک لینک خریدن خوب نیست و این اشتباه است و نمی‌توان گفت مطلقاً بک لینک خریدن خوب است و یا بک لینک خریدن مطلقاً بد است. و این تناقض به این دلیل است که شرایط و برگ خریدهای سایت‌ها با یکدیگر متفاوت است.

امروزه ممکن است این کلمه را در جاهی زیادی بشنوید و برایتان سوال باشد که این کلمه به چه معنایی است. کلمه سئو مخفف search engine optimization می‎باشد که به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه انجام فعالیت‎هایی در این راستا به تخصص نیاز دارد و افرادی متخصص هستند تا با بالا بردن سئو سایت شما در بهتر دیده شدن شما به کمک شما می‎آیند.

در موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت‎ها الگوریتم و استانداردهای مختلفی وجود دارد . هرچه در سایت شما این استانداردها بیشتر رعایت شود رتبه بالاتری را نسبت به دیگر سایت‎ها در موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد وامکان نمایش سایت شما در صفحات اولیه موتورهای جستجو افزایش می‎یابد.

برای همین منظور است که صاحبان سایت برای بالا بردن سئو سایت خود تلاش می‎کنند و در صورت نیاز از یک متخصص در زمینه استفاده می‎کنند. یکی از کارهایی که می‎توان در این زمینه انجام داد بارگزاری محتوای مناسب و جذاب و غیر تکراری است که کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند همین عمل باعث بهبود و بالا بردن سئو سایت شما خواهد شد.

 

 

برای اینکه بتوانید در بالا بردن سئو سایت مورد نظرتان اقداماتی کاربردی انجام دهید می‎توانید حجم سایت را کم کنید، تولید محتوایی جذاب داشته باشید، کلمات کلیدی مناسب و کاربردی را بکار بگیرید. برای اینکه بتوان به بالا بردن سئو سایت کمک کرد لازم است فاکتورهای مختلف و گوناگونی را مورد توجه قرار داد  برخی از این نکات عبارتند از بکار بردن کلمات مناسب در متن‎های بارگزاری شده و لینک‎هایی که به عنوان ورودی قرار داده می‎شود.

عمر سئو از زمان بوجود آمدن اولین موتور جستجو تا هم اکنون است. در ابتدا بدلیل وجود سایت‎هایی انگشت شمار اهمیت سئو و بالا بردن سئو سایت برای صاحبان سایت حس نمی‎شد ولی امروزه با بالا رفتن تعداد سایت‎ها و کاربران اینترنت و وجود رقبای زیاد اهمیت سئو و بالا بردن سئو سایت بیش از پیش احساس می‎شود.

همانطور که گفته شد انجام کارهای سئو برای بالا بردن سئو سئو سایت کاری تخصصی که نیاز به دانش زیاد، علم پیش زمینه‎ای و بکار گرفتن زمان زیادی است. موتورهای جستجو همه روزه در حال پیشرفت و اضافه کردن الگوریتم‎های خود هستند که همین امر سبب شده تا نحوه رتبه‎بندی در آنها غیر قابل پیش بینی باشد. به همین دلیل متخصصانی که در زمینه بالا بردن سئو سایت در حال فعالیت هستند باید اطلاعات خود در این زمینه را همواره به روز نگه دارند.

سئو به معنای به کار بردن ترفندهایی که سبب فریب و یا دستکاری موتورهای جستجو می‎شوند که روش‎هایی غیر اخلاقی  هستند، نمی‎باشد. این اقدامات برای بالا بردن سئو سایت و دیده شدن در رتبه‎های بالای جستجو طبیعی ایجاد شده‎اند تا همه به آن دسترسی داشته باشند. در ئاقع هر عملی را که شما برای بالا بردن سئو سایت خود و نمایش در صفحات اول موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و یاهو انجام می‎دهید بهینه سازی سایت نام می‎گیرد.

 

 

اهداف اصلی انجام سئو

امروزه اینترنت به یکی از بخش‎های مهم و جدانشدنی زندگی افراد تبدیل شده است که زمان زیادی را در آن سپری می‎کنند. از این رو این فضاتبدیل به یک بازار تجاری و تبلیغاتی بزرگ شده است که افراد زیادی در زمینه‎های مختلف در حال فعالیت در آن می‎باشند. با توجه به همین موضوع امروزه اهمیت سئو و بالا بردن سئو سایت بیشتر حس می‎شود و افراد زیادی برای دیده شدن در صفحات اول موتورهای جستجو به انجام اقداماتی  می‎پردازند که سبب بهبود سئو سایتشان و بالا بردن سئو سایت مورد نظرشان خواهد شد.

همه روزه میلیون‎ها کاربر برای یافتن پاسخ مشکلات خود یا پیدا کردن موارد نیاز خود به اینترنت رجوع می‎کنند و برای یافتن پاسخ خود از موتورهای جستجو استفاده خواهند کرد از این رو کلماتی که کاربران برای جستجو از آنها استفاده می‎کنند بسیار مهم و ارزشمند است. تجربه نشان داده است که جذب بازدید کنندگان زیاد برای یک سایت از طریق گوگل می‎تواند موفقیت آن سایت را تضمین کند. از این رو افراد در تلاشند تا با بالا بردن سئو سایت به رتبه‎های بالای موتورهای جستجو دست یابند تا بتوانند در فعالیت خود بیشترین و بهترین نتیجه را کسب کنند.

هدف سئو و  تمامی کارهایی که برا بالا بردن سئو سایت انجام می‎شود کمک به وب سایت‎ها است تا در بالاترین محل در نتایج جستجو قرار بگیرند و با افزایش ارتباط میان صفحات و کلمات کلیدی که کاربران وارد کرده‎اند سبب بازدید بیشتر وبسایت‎ها شود.

 

 

هرچه تعداد صفحاتی که در نتیجه یک جستجو نمایش داده می‎شود بیشتر باشد دارای مزایایی برای کاربر و موتور جستجو می‎باشد. از مزایای این عمل برای کاربران این است که احتمال رسیدن به پاسخ درست را افزایش داده شده است و مزیت آن برای موتورهای جستجو این است که قابل اعتماد خواهند شد زیرا که الگوریتم‎هایی که در آن بکاربرده شده است توانسته‎اند بیشترین نتایج را به نمایش درآورند.

بیشتر کاربرانی که به دنبال پاسخی برای نیازهای خود در اینترنت هستند از موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو استفاده می‎کنند از این رو برای بالا بردن سئو سایت خود باید با توجه به استانداردهایی که در این موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‎گیرد عمل کرد تا بهترین نتیجه دست پیدا کنید. هدف از بکار بردن سئو و بالا بردن سئو سایت جذب مخاطبان بیشتر برای یک سایت می‎باشد.

 

 

بازدیدهایی که توسط بالا بردن سئو سایت بدست می‎آید از هر نوع روش تبلیغاتی دیگر بهتر و مفیدتر می‎باشد و در طی زمان طولانی هزینه کمتری را به شما و کسب و کارتان تحمیل می‎کند. انجام فرآیند سئو و بالا بردن سئو  سایت زمان بر بوده و با توجه به کلماتی که برای این کار مورد استفاده قرار می‎گیرد این زمان متفاوت خواهد بود. هرچند ممکن است که این فرآیند زمان بر باشد اما در دراز مدت سبب افزایش رتبه سایت شما و افزایش کاربران آن خواهد شد. نمایش یک سایت در صفحه اول و بخصوص در 5 مورد اول بقدری مهم و کاربردی است که 67 درصد کلیک‎های کاربران را به خود تخصیص خواهد داد و همین موضوع است که باعث اهمیت بالا بردن سئو سایت خواهد بود.

 

اهداف کلی سئو و بالا بردن سئو سایت

  • تاثیر شگفت‎انگیز در میزان بازدید سایت
  • دیده شدن و برند سازی
  • افزایش ترافیک ورودی سایت
  • برخورداری از رتبه بهتر در نمایش نتایج جستجو
  • افزایش فروش محصولات و رونق کسب و کار
  • کارآمدترین و بهترین وسیله برای تبلیغات

در سئو و بالا بردن سئو سایت موارد و اصطلاحاتی وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. در صورتیکه علاقه‎مند دارید به بالا بردن سئو سایت خود و دیگران کمک کنید با ما همراه باشید.

 

 

سئو درون صفحه

این بخش از سئو که به بالا بردن سئو سایت شما کمک می‎کند مربوط به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات بار گزاری شده در سایت شما می‎باشد. این محتویات می‎تواند متن، عکس، پیوند، فیلم و ... باشد که با توجه به کاربری سایتتان در آن قرار می‎دهید. اگر بخواهیم تعریفی کلی و ساده از  سئو درون صفحه ارائه دهیم می‎توان گفت هر چیزی که در سایت خود بارگزاری می‎کنید مربوط به این بخش از سئو می‎باشد که به بالا بردن سئو سایت شما کمک می‎کند. این روش را می‎توان پایه‎ای برای تمامی تلاش‎ها و فعالیت‎های شما دانست زیرا در این بخش بیشترین دسترسی را خواهید داشت. هر گونه تغییراتی که در محتویات سایت خود ایجاد می‎کنید در این بخش نتایج آن را در بالا بردن سئو سایت خود می‎توانید مشاهده کنید.

 

بهینه سازی درون سایتی

در این بخش با توجه به عنوان آن سایت را با توجه به عواملی بهینه‎سازی داخلی مورد بررسی قرار خواهیم داد تا در بالا بردن سئو سایت نقشی بسزا ایفا کنیم. در این بخش عناصری که باید مورد بررسی و توجه قرار گیرند به ترتیب زیر خواهند بود:

 

 

کلمات کلیدی

در هر صفحه‎ای که برای سایت ساخته می‎شود باید هدف و موضوعی مشخص را در نظر داشت تا بتوان با کلمات کلیدی‎ای که برای آن در نظر داریم آن صفحه را به موتورهای جستجو به طور دقیق معرفی کنیم.

 

تگ عنوان

این بخش در صفحه نتایج جستجو موتورهای جستجو و همچنین تب مرورگر کاربران قابل مشاهده می‎باشد. در صورتیکه می‎خواهید در بالا بردن سئو سایت مورد نظرتان اقدامی اساسی انجام دهید حتما به این بخش توجهی ویژه داشته باشید زیرا این بخش یکی از مهم‎ترین و قوی‎ترین سیگنال‎هایی است برای موتور جستجو ارسال می‎شود. در این بخش می‎توانید از کلمات کلیدی مورد نظرتان یا برندتان استفاده کنید.

 

تگ h یا سرفصل

اکثر صفحاتی که در وب وجود دارند به چندین سرفصل مجزا تقسیم می‎شوند که برای این کار از تگ h استفاده می‎شود.

 

 

بهینه سازی محتوا

محتوایی که قصد دارید در سایت خود بارگزاری کنید باید برای بالا بردن سئو سایت در آن از کلمات کلیدی مرتبط و مورد نظرتان استفاده کنید. طول این محتوا باید حداقل 300 کلمه باشد و از بارگزاری محتوایی کمتر از این مقدار خودداری کنید. موتورهای جستجو برای بررسی محتواهای یک سایت از الگوریتم‎های مختلفی استفاده می‎کنند. در صورتیکه مدام از محتواهای بی‎کیفیت و کوتاه در سایتتان استفاده کنید این الگوریتم‎ها بدلیل ارائه مطالب نازک مجازات می‎کنند و رتبه شما را کاهش می‎دهند.

 

لینک داخلی

در سایت‎ها مواردی وجود دارد که با استفاده از آنها می‎توانید بین بخش‎های مختلف سایتان پیوند ایجاد کنید و با این کار به بالا بردن سئو سایت خود کمک بسزایی کرده باشید. منوها و لینک‎های ناوبری دو ابزاری هستند که در این راستا در اختیار شما قرار گرفته است. برای اینکه بیشترین نتیجه را از بکار گرفتن این ابزار بدست آورید از سالم و در دسترس بودن لینک‎های استفاده شده در این ابزارها اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه  یک مقاله جدید را در سایت خود بارگزاری می‎کنید مطمئن شوید که در آن برای اتصال به مقالات مرتبط دیگر پیوندهایی ایجاد کرده باشید این کار سبب بالا بردن سئو سایت شما خواهد شد.

 

 

ساختار آدرس

نحوه استفاده و ساختار آدرس‎ها بسیار مهم هستند زیرا سبب می‎شوند تا موتورهای جستجو درک بهتری نسبت به محتوای موجود در صفحه داشته باشند. سعی کنید در آدرس صفحات از کلمات کلیدی استفاده کنید این کار حتی سبب می‎شود تا کاربران با دیدن آن از محتوای درون صفحه تا حدودی آگاه شوند. این کار به بالا بردن سئو سایت نیز کمک شایانی خواهد کرد. در ساختار آدرس‎ها بهتر از اعداد و سمبل‎ها استفاده نکنید.

 

نام و توصیف تصاویر

موتورهای جستجو توانایی فهم موضوع تصاویر را ندارند از این رو برای معرفی موضوع تصاویر بکار برده شده در یک سایت از تگ alt استفاده می‎شود. در صورتیکه در این بخش به معرفی درست از تصویر خود بپردازید می‎توانید باعث فهم بهتر موتورهای جستجو شوید و در بالا بردن سئو سایت خود نقشی قابل توجه ایفا کنید.

از دیگر مواردی که در بالا بردن سئو سایت تاثیر چشمگیری دارد بکار بردن ساختار کدنویسی مناسب است. در نتیجه برای اینکه در بهینه‎سازی سایت موفق شوید حتما سایت را از نظر ساختار کدنویسی بررسی کنید.

امروزه بسیاری از کاربرانی که در فضای اینترنت برای رفع نیازهای خود حضور دارند از موبایل و تبلت استفاده می‎کنند. همین موضوع سبب شده است تا ارائه خدمات و قابلیت نمایش سایت در سایزهای مختلف مهم و قابل اهمیت باشد. از این رو برای بالا بردن سئو سایت باید سایت طراحی شده کاملا واکنش‎گرا باشد و در سایزهای مختلف نمایش درست و قابل قبئلی داشته باشد.

 

 

از عوامل مهم دیگری که در بالا بردن سئو سایت اثری مستقیم و نقشی اساسی دارد سرعت بارگزاری صفحات می‎باشد. از این رو اطمینان از این موضوع که تمامی بخش‎های مختلف سایت در سایزهای مختلف با سرعت قابل قبولی بارگزاری می‎شود بسیار حائز اهمیت خواهد بود. برای اینکه سرعت بارگزاری سایت را افزایش دهید باید از بکار بردن مواردی که باعث کندی سایت می‎شوند جدا خودداری کنید. سرعت پایین بارگزاری محتوای یک سایت یکی از دلایلی است که یک سایت از یک موتور جستجو رتبه‎ای پایین دریافت می‎کند و درصد نرخ خروخ از این نوع سایت زیاد خواهد شد. درباره اهمیت سرعت بارگزاری محتوای یک سایت تحقیقات زیادی انجام شده است و نتیجه آن بود که سایت‎هایی که سرعت بارگزاری محتوای آنها بالای 5 ثانیه است بسیاری از کاربران خود را از دست خواهند. در نتیجه برای اینکه بتوانید در رتبه‎های بالای یک موتور جستجو  قرار بگیرید و کاربران زیادی از سایتتان بازدید کنند به سرعت ساییتان اهمیت دهید تا بهترین نتیجه را بدست آوردید.