خرید اینترنتی یکی از راحت ترین راه ها برای صرفه جویی در هزینه ی بلیط قطار و داشتن سفری ارزان و مقرون به صرفه می باشد. اگر مایل هستید سفری خاطر انگیز با بهتر ترین وسیله ی نقلیه داشته باشید؛ در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا با مزیت های خرید اینترنتی بلیط قطار و همچنین با بهترین سایت خرید بلیط اینترنتی آشنا شوید!

بی شک قطار محبوب ترین وسیله ی نقلیه در کل دنیا معرفی شده است. امنیت بسیار بالای قطار نسبت به دیگر وسایل مانند هواپیما و اتوبوس از یک طرف و مهیج بودن سفر و زیبایی های مسیرهای ریلی از طرف دیگر، در جایگاه قطار به عنوان وسیله ی مورد تایید مسافرین، نقش زیادی داشته است. این را باید بدانیم نرخ ی خرید بلیط قطار در مقایسه با نرخ  خرید بلیط هواپیما، بسیار مقرون به صرفه تر بوده و بیشتر مسافرین، به راحتی می توانند بلیط قطار را تهیه کنند. اگر خوشبینانه به این مسئله نگاه بیندازیم خواهیم دانست که ناوگان ریلی در ایران، چنان توسعه پیدا کرده که انواع بلیط قطار با ویژگی های فوق العاده و قیمت های گوناگون در اختیار مسافران قرار گرفته است و هر فرد با توجه به هزینه ی مد نظر خود که برای سفر گذاشته است می تواند بلیط قطار دلخواهش را از طریق وب سایتی معتبر رزرو و خریداری نماید. با توجه به اطلاعات به دست آمده امروزه، خرید اینترنتی بلیط قطار یک نوع روشی برای خرید ارزان و سریع بلیط قطار، در میان مسافران مرسوم شده و ویژگی های این روش خرید سبب شده تا رفته رفته، مسافران زیادی خرید بلیط قطار را از روش اینترنتی انجام دهند. در ادامه  مقاله با ویژگی های رزرو اینترنتی بلیط قطار بیشتر آشنا خواهید شد.

ویژگی های خرید اینترنتی بلیط قطار

از اصلی ترین ویژگی های رزرو اینترنتی بلیط قطار، خرید آسان و بدون محدودیت زمان و مکان می باشد. در هر زمانی که مایل  به سفر کردن باشید، می توانید با عضویت و یا ورود به سایت های معتبرخرید بلیط قطار را انجام دهید و در سریع ترین زمان ممکن، بلیط قطار خود را خریداری کنید. وقتی صحبت از عدم محدودیت زمان و مکان می شود؛ خیالتان راحت می شود. شما می توانید بدون استرس و نگرانی بخاطر حضور به موقع در شعب فروش بلیط قطار، در شبانه روز و یا حتی در روز های تعطیل، وارد سایت های فروش بلیط قطار شوید و بلیط مدنظرتان را رزرو کنید. تنوع زیاد در انتخاب از ویژگی های دیگر رزرو اینترنتی بلیط قطار است. شما  می توانید با ورود به سایت های بلیط قطار، انواع قطارهای موجود برای زمان و مقصد مورد نظر خود، دسترسی داشته و با مقایسه ی قطارها و نرخ  بلیط ها، ارزان ترین بلیط قطار را رزرو و همچنین خریداری کنید. برای مثال جهت خرید بلیط قطار تهران مشهد می بایست وارد سایت شده و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید تا اطلاعات مربوطه برای شما به نمایش گذاشته شود. .

خرید ارزان تر بلیط قطار از طریق اینترنت

با توجه به اینکه خرید اینترنتی بلیط قطار ارزان تر از بلیط قطار به صورت حضوری می باشد، امری کاملا طبیعی در صنعت اقتصادی ایران می باشد. کم تر شدت واسطه های فروش، علتی بر پایین آمدن نرخ بلیط ها در روش رزرو اینترنتی است؛ پس شما اگر خرید اینترنتی بلیط قطار را به جای مراجعه ی حضوری به شعب مربوطه انتخاب کنید، می توانید بلیط قطار را با قیمت پایین تر خریداری نمایید.

رزرو بلیط قطار از طریق سایت های معتبر

همه ما می دانیم که خرید اینترنتی بلیط قطار، خیلی راحت و مقرون به صرفه می باشد؛ اما اگر از طریق سایت های غیر معتبر به خرید بلیط اقدام کنید، امکان دارد از خرید خود نادم شوید. توصیه می شود سایت های معتبر را برگزینید؛ اما اگر بخواهید بدانید چه سایت هایی برای خرید و رزرو بلیط قطار معتبر هستند را در ادامه بیان خواهیم کرد:

مستر بلیط به عنوان نمونه ای از معتبرترین سایت های گردشگری و دارنده ی نشان اعتماد الکترونیک از سازمان مربوطه معرفی شده ایم. شما با توجه به این نشان در سایت های عرضه بلیط قطار می توانید به معتبر بودن این وب سایت ها، پی ببرید. ما مرجع کامل خود مانند پیش فروش انواع بلیط قطار، بلیط هواپیما، اتوبوس (تمام شرکت ها) و همچنین رزرو و اجاره هتل را در اختیار م گذارد و شما با ورود به این سامانه، می توانید در سریع ترین زمان ممکن، بلیط قطار خود را رزرو کنید. فقط می بایست مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت خود را مشخص کرده و بر روی عبارت جستجو کلیک کنید تا بلیط های موجود در سامانه را برای شما ارائه کند.

مواردی در مورد رزرو بلیط قطار به صورت اینترنتی

 هریک از شما می توانید بلیط قطار خود را به آسانی خریداری نموده و به مسافرت خانوادگی، دوستانه یا قرارهای کاری و ... بروید. همانطور که امکان رزرو بلیط انواع وسایل نقلیه عمومی از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد،  می‌توانید بلیط قطار را نیز به صورت اینترنتی و آنلاین تهیه کنید. خرید یا رزرو بلیط قطار به صورت اینترنتی دارای مزایای بسیاری زیادی می باشد، از جمله:

 امکان مقایسه قیمت با بلیط قطارهای مختلف

انتخاب درست ساعت حرکت قطار

انتخاب از بین قطارهای گوناگون شرکت‌های مربوطه

پرداخت راحت و آسان هزینه از طریق کارت های عضو شتاب

استرداد سریع و آنلاین بلیط قطار

خرید آسان و راحت بلیط اماکن پر سفر

رزرو بلیط قطار در ماه های شلوغ

آگاهی یافتن از پیش فروش بلیط قطار از طریق ایمیل

از جمله تامین کنندگان قطارهای خطوط ریلی در ایران به صورت کلی می توان به شرکت رجا و شرکت‌های زیرمجموعه سفیر و و... اشاره کرد که بلیط این قطارها علاوه بر سایت شرکت‌ها در دیگر سایت‌های اینترنتی مانند مستر بلیط که در زمینه فروش بلیط قطار فعالیت دارند، در دسترس می باشد. هریک از شما می توانید به سایت‌ این شرکت ها  و یا مستر بلیط مراجعه کرده و به آسانی بلیط خود را در روز و ساعت مدنطر تهیه کنید

 

اگر مایل هستید به صورت اینترنتی بلیط قطار تهیه و رزرو کنید، می بایست کارت بانکی عضو شتاب داشته باشید که حتما دارای رمز دوم  فعال باشد. به این نکته توجه کنید که برای رزرو بلیط از برخی از این سایت‌های اینترنتی، اول باید در آن سایت ها عضو شده و مشخصات کامل خود را به ثبت برسانید. سپس می توانید بلیط خود را تهیه کنید. همچنین باید نرخ و بهای بلیط قطار را باید به صورت اینترنتی پرداخت نمایید حتما باید کارت عضو شتاب داشته باشید که رمز دوم آن هم نیز فعال باشد تا بتوانید هزینه بلیط سفر را به راحتی پرداخت کنید. در ادامه اگر تمام مراحل را به طور صحیح انجام دهید می توانیذ نسخه چاپی بلیط مد نظر خود را نیز را مشاهده کنید.

نکاتی مهم درباره خرید یا رزرو بلیط قطار به صورت اینترنتی:

امکان تهیه بلیط قطار علاوه بر تهیه اینترنتی به صورت حضوری هم امکان پذیر است.

اغلب بلیط به صورت نیم بها نیز عرضه می‌شود. به عنوان مثال برای جانبازان و خانواده‌های ایثارگر. با ارائه نامه ای از بنياد مربوطه بلیط همراه این افراد نیز نيم بها می باشد. همچنین بلیط برای كودكان ۲ تا ۱۲ سال کامل، با نشان دادن شناسنامه به صورت نيم بها می باشد. کودکان کمتر از دو سال که تخت لازم نداشته باشد، معمولا ۱۰ درصد بهای بليت جهت بيمه دریافت می‌شود ولی در صورت درخواست مکان، بلیط نیم بها نیاز می باشد.

در سال های گذشته کسانی که قصد مسافرت با قطار را داشتند مجبور بودند برای رزرو آن به شرکت های مربوطه بروند، اما در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی زندگی مردم بسیار آسان تر شده به طوری که برای خرید بلیط قطار نیز دیگر نیازی نیست که ساعت ها زمان و انرژی صرف کنید، همچنین ترافیک بمانید و وقت خود را هدر دهید فقط کافیست از طریق اینترنت به صورت آنلاین به تهیه ی بلیط مورد نظر خود بپردازید.

توصیه می شود برای آشنایی بیشتر با ویژگی های رزرو بلیط به صورت آنلاین با مستر بلیط همراه باشید تا هرآنچه که لازم می باشد را به شما بگوییم.

آسایش و در دسترس بودن بلیط

اگر شما بیشتر در خانه، محل کار یا در راه هستید هیچ فرقی نمی کند هرگاه و در هر شرایطی نیاز به رزرو داشتید فقط کافی است با وصل شدن به اینترنت و همچنین در دسترس داشتن  یک کارت بانکی به سایت هایی که مربوط به رزرو بلیط هستند مانند مستر بلیط، مراجعه کرده و خرید بلیط مورد نظر خود را به ثبت برسانید. این ویژگی به شما به این امکان را می دهد که به راحتی و در هر زمان از هر شبانه روز بلیط خود را از کجا را که می خواهید خریداری کرده و این امر فقط با چند کلیک ساده انجام می شود.در گذشته هرکس که می خواست به مسافرت برود باید زمان زیادی را در طی کردن مقصد سپری می کرد اما با توجه به سایت های معتبر این امر رو به کاهش و تقریبا ازیین رفته است

.

صرفه جویی در وقت و انرژی

همانطور که در مطالب اشاره کردیم برای اینکه بتوانید بخواهید سفر مد نظر خود را به صورت حضوری در یکی از شرکت های فروش بلیط قطار خریداری کنید لازم به ذکر است که شما باید تا ساعت ها در آن جا معطل شوید علاوه بر آن این امکان را دارد ث که آن شرکت از محل زندگی شما بسیار دور باشد بنابراین شما می بایست راه زیادی را بپیمایید، ماندن در ترافیک نیز یکی از دیگر مشکلاتی است که در خرید بلیط به صورت حضوری با آن مواجه می شوید . در حالی که اگر بلیط را به روش اینترنتی رزرو کنید هیچ گاه  از این مشکلات ذکر شده برای شما پیش نخواهد آمد حتی می توانیم بگوییم که این کار را می توانید در عرض 5 دقیقه انجام دهید.

تنوع زیاد در خرید بلیط اینترنتی

از دیگر ویژگی هایی که می توانیم برای رزرو بلیط به صورت آنلاین نام ببریم، این است که تنوع بیشتری برای رزرو و خرید آن وجود دارد از جمله آن ها می توان به مقایسه قطارهای با امکانات vip  ساعت حرکت قطار، قیمت، تعداد ظرفیت باقی مانده و  محدودیت کابین و... اشاره کرد. با در دسترس بودن چنین مواردی مسافر توانسته است تا با در نظر گرفتن شرایط خود بلیط مد نظر خود را رزرو کند. موارد که در بالا گفته شد به هنگام مراجعه  به شکل حضوری از محدودیت های زیادی برخوردار است.

پیشنهاد می شود هنگامی که خرید بلیط را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می دهید حتما به بعضی از مسائل توجه کنید مسائل قابل توجه مانند مکان استرداد بلیط و... می باشد. خرید بلیط قطار از طریق مستر بلیط از این شرایط پشتیبانی می کند.

خرید بلیط های مقرون به صرفه تر

باید بدانید که با رزرو بلیط به صورت اینترنتی می توانید بلیط هایی که نرخ پایین تری دارند را خریداری نمایید. علت آن این است که شما می توانید در لحظه چند سایت را باهم مقایسه کنید و از میان آن ها بلیطی را که قیمت پایین تری نسبت به بقیه دارد را انتخاب کنید. در حالی که اگر به صورت حضوری خرید را انجام دهید از آن جایی که نمی توانید چندین شرکت و شعب مربوطه را بگردید در نتیجه مجبور هستید یکی از آن ها رزرو کنید که امکان دارد قیمت نسبتا بالایی هم داشته باشد. برای مثال برای خرید بلیط قطار اصفهان مشهد می توانید با کمی جستجو و مقایسه ارزان ترین بیط را خریداری نمایید

.

 

علاوه بر تمام خصوصیت ها و مزیت هایی که گفته شد شما نه تنها می توانید علاوه بر بلیط قطار، بلیط هواپیما و اتوبس را نیز از این طریق رزرو و خریداری کنید

. بسیاری از افراد به علت مشغله کاری نمی توانند برای رزرو بلیط قطار به صورت حضوری اقدام کنند. حال جای نگرانی نیست همانطور که گفتیم امروزه وب سایت های طراحی شده اند که خیال همگان را از این بابت راحت کرده و تمامی اقشار می توانند خرید بلیط خود را از طریق اینترنت انجام دهند. اگر بخواهیم یک وب سایت معتبر را پیشنهاد کنیم که هم ارزان و هم دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد باید مستر بلیط بهترین گزینه است. این وب سایت با داشتن ویژگی های نظیر: اعلام کاهش قیمت، اعلام افزایش ظرفیت و ... توانسته متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید بدون عضویت در وب سایت مستر بلیط می توانید بلیط خود را خریداری کنید اما با عضویت در این اپلیکیشن از تخفیفات ویژه عضویت آن بهره مند شوید

.