انکرتکست:

 در برخی متن ها کلماتی با رنگ های متفاوت با متن ایجاد می شود که با کلیک روی این کلمات به صفحات دیگر ارجاع داده می شوید که به این کلمات انکرتکست گفته می شود.با استفاده از انکرتکست ها می توانید عبارت کلیدی را که از متن دیگری در وب سایتتان توضیح می دهد را به لینک تبدیل کنید که با کلیک روی آن بتوان به متن مورد نظر مراجعه کرد اما استفاده از انکرتکست ها به شیوه گذشته  که از انکرتکست های تکراری در متن استفاده می شد و برای بهبود رتبه بندی سئو سایت مناسب بود اشتباه است و برای استفاده از انکرتکست در متن باید به نکات زیر توجه کرد:

-از ایجاد انکرتکست های تکراری خودداری کنید.

-استفاده از انکرتکست های طولانی که بتوان در آن کلمات مختلف گنجاند می تواند بسیار مناسب باشد.

-گاهی می توان به جای استفاده از کلمه در انکرتکست ها از لینک خام استفاده کرد.

 

استفاده بهینه از تصاویر:

استفاده از تصاویر در وب سایت می تواند در جذب مخاطب بسیار موثر باشد چرا که همه افراد به مطالبی که در آن از تصویر استفاده شده باشد علاقه بیشتری نشان داده و تعامل بهتری با آن برقرار می کنند و همین امر ممکن است موجب اشتراک گذاری مطالب شما شود.اما باید توجه داشته باشید که استفاده از تصویر به تنهایی برای سئو سایت کافی نیست به دلیل اینکه موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند بنابراین لازم است توضیحاتی درباره تصاویر برای شناساندن محتوای تصاویر به موتور جستجو اضافه کنید.

 برای این منظور از موارد زیر استفاده کنید:

- یک عنوان مرتبط ایجاد کنید.

- تگ alt ایجاد کنید.

- نام فایل مناسبی برای تصویر ایجاد کنید.

- کپشنی مناسب ایجاد کنید.

و توجه داشته باشید استفاده مناسب از کلیدواژه ها در تمام این موارد بسیار موثر می تواند باشد.همچنین می توانید از ابزارهای مختلف برای افزایش سرعت بارگزاری تصاویر و کاهش حجم تصویر بدون کم شدن کیفیت استفاده کنید تا به سئو سایت کمک کند.

 

استراتژی های لینک سازی:

از جمله استراتژی های سئو سایت که تأکید زیادی بر آن شده استراتژی لینک بیلدینگ و دریافت لینک از دیگر سایت هاست.این استراتژی بر اعتبار و رتبه بندی سایت تأثیر زیادی دارد.اما اگر این لینک های دریافتی از روش های منطقی و مجاز و تکنیک های مجاز لینک بیلدینگ ایجاد شده باشد می تواند در سئو سایت موثر باشد.

برخی افراد برای ایجاد لینک در وب سایتشان از روش هایی مثل  کراس لینکینگ و خرید لینک و ... که روش هایی غیر مجاز هستند استفاده می کنند که این روش ها علاوه بر این که موجب اعتبار وب سایتشان نمی شود باعث دریافت پنالتی از طرف موتورهای جستجو می شود.دریافت لینک از وب سایت های  کم اعتبار و وب سایت های اسپم ممکن است موجب به خطر افتادن اعتبار لینک شما شود.و دقت کنید که کیفیت را قربانی کمیت نکنید.دریافت یک لینک از سایتی معتبر ارزش بسیار بالاتری از دریافت چندین لینک از یک سایت کم اعتبار دارد.

 

هواداران و فالوورها:

این طرز تفکر که افزایش تعداد فالوور در شبکه های اجتماعی باعث رسیدن به موفقیت بیشتر می شود تصوری کاملا اشتباه است و باید گفت مهم ترین چیز در رسیدن به موفقیت میزان تعامل بین شما و کاربران و بلعکس است.داشتن کاربرانی که با مطالب شما به خوبی ارتباط برقرار می کنند و آن ها را به اشتراک می گذارند و برای مطالب شما کامنت می گذارند امکان  موفقیت شما در سئو سایت را افزایش می دهد.

 

با توجه به تغییرات قوانین و مقررات و به روز رسانی آن ها توسط گوگل بهینه سازی وب سایت ها کار دشواری است. و برای انجام سئو سایت لازم است همزمان با گوگل اطلاعات خود را بروز رسانی کرد تا از اشتباهات احتمالی در زمینه سئو سایت دوری کرد.

منبع: سئو سایت