در استراتژی سئو سایت دوتا بخش اصلی وجود دارد که یکی از آنها on-page seo و دیگری off-page seo می باشد. برای اینکه سایت خود را به نتایج برتر جستجو گوکل برسانید باید، این دو مورد را به خوبی انجام دهید تا به آنچه می خواهید برسید.

 

تعریف on-page seo

 

به مجموعه فرایندی که ما روی وب سایت خود انجام می دهیم تا رتبه خوبی در گوگل داشته باشیم، on page seo  می گویند. در اصل در این بخش فعالیت های ما بر روی سایت خود می باشد و هیچ فعالیت خارج از سایت نداریم. به این بخش سئو داخلی نیز میگویند.  بهتر است بدانید که ابتدا باید سئو داخلی سایت خود را به خوبی انجام دهید سپس به سراغ سئو  سایت خارجی روید. اول که از سئو داخلی خیالمان راحت شد میریم سراغ سئو‌ خارجی.

 

حال می خواهم برای شما بگویم که در سئو سایت داخلی باید چه اقداماتی را انجام داد و این بخش شامل چه فاکتورهایی می باشد. توجه داشته باشید که سوء داخلی مربوط به هر فاکتوری که داخل خود سایت است، می باشد. برای مثال ما می‌خواهیم یک صفحه از وب سایت مون را سئو کنیم، اولین موضوعی که باید مد نظر داشته باشیم متا تگ های آن صفحه می باشد.

 

موارد موجود در سئو داخلی

متاتگ ها: اصلاً متا تگ ها چه چیزهایی هستند در حقیقت متاتگ ها دقیقا همان تایتل ها، دیسکریپشن و تگ هایی از این سبک می باشند که به وجود می‌آیند که آن صفحه را برای موتورهای جستجو قابل فهم تر کنند.

URL ها

گزینه بعدی که در سوئد داخلی بسیار مهم استURL صفحه ی شما می باشد. ‏ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که URL چه چیزی است. نمونه‌ از URL به این صورتمی باشد: www.mehrsite.com/بالا-بردن-سئو-سایت


توجه داشته باشید که اگر قرار باشد ما url بسیار طولانی داشته باشیم، هم از نظر تجربه کاربری و هم از نظر موتورهای جستجو زیاد جالب نیست.

تگ عنوان ها


گزینه بعدی که بسیار مهم است تگ عنوان می باشد مثلاً ما چند تا تگ داریم H1, H2,… . اگر افرادی وجود دارند که با این تگ ها خیلی آشنایی ندارند به این دلیل است که دانستن این تگ ها کمی به دانش زبان برنامه نویسی html  CSSمربوط می شود. H1 همان تک تایتل هر صفحه می باشد و عنوان اصلی می باشد.


کلمات کلیدی

مورد بعدی که در سئو سایت داخلی مهم است کلمات کلیدی می باشد توجه داشته باشید که دیگر مثل قدیم لازم نیست در داخل یک صفحه تعداد زیادی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را به کار ببریم. کافیست متناسب با تعداد کلمات موجود در متن، کلمات کلیدی را به طور صحیح قرار دهیم. توجه داشته باشید که فاکتورهای جدید گوگل اصلاً اینگونه عمل نمی کند.

 

لینک سازی داخلی

 

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو سایت داخلی لینک ساز داخلی می باشد. که باید با توجه به صفحات موجود در سایت یک لینک سازی خوب و مفیدی داشته باشیم.

 

محتوا

 

یکی از مهمترین عوامل از سوئد داخلی خود محتوا می باشد. محتوای داخل سایت شما باید یونیک باشد. محتوای داخلی سایت شما همچنین باید کاربر پسند باشد. تولید محتوا تاثیر مستقیم بر سه و سایت شما دارد.

 

تجربه کاربری

 

یکی دیگر از موارد موجود در سئو داخلی تجربه کاربری می باشد یعنی کاربر وقتی وارد سایت شما شده است یک تجربه خوبی را داشته یا برعکس دچار سردرگمی شده است و تجربه ناخوشایندی را تجربه کرده است. بنابراین حتما سایت خود را کاربرد پسند طراحی کنید.