موتورژنراتور ولوو چیست؟

این دستگاه از یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی که جزو بخش های اصلی آن است تشکیل شده است،و این دستگاه اجزای دیگری نیز دارد که عبارت اند از:تابلو فرمان،استارت،دینام و... که با توجه به نیازها از آن ها استفاده میکنند.این دستگاه با انرژی بالای 90 کیلو ولت است یعنی تقریبا قدرتی بیش از 700 اسب بخار است که آن را به طور فابریک و یا ایرانی ازائه میکنند.دیزل ژنراتور ها با برند های معتبر طوری که این دستگاه آماده باشد عرضه میشود.

مزایای موتور ژنراتور ولوو:

  نصب کردن راحت آن بر روی ژنراتور برق با اندازه انرژی بالا و کم هزینه

خارج شدن یکدست و بدون تکان خوردن و با صدای تقریبا کم

کنترل و نگه داشتن راحت

کم مصرف بودن

خارج شدن کم گازهای اگزوز

هزینه کم برای خرید آن

تهیه آسان لوازم مورد نیاز و قطعات موتور در صورت نقص فنی

کارآمد بودن دستگاه در هر نوع سرایط آب و هوایی

دارا بودن شرایط کوپله با دیگر ژنراتور ها با برندهای مختلف

کوپله کاری چه چیزی است؟

این کار به معنی وصل شدن دو وسیله مهم است که یکی از آن ها تکان دهنده و یکی دیگر تکان میخورد.در این جا قسمتی تکان دهنده است دیزل و قسمتی که تکان میخورد ژنراتور است.ساخته شدن و جمع کردن تجهیزات به ژنراتور عملیات وصل کردن موتور مکانیکی برای فعالیت این دستگاه دیزل ژنراتور کوپله کاری نام دارد.

موردهای استفاده از موتور ژنراتور ولوو چیست؟

در داخل منطقه هایی که برق نیست استفاده از دیزل پر هزینه میباشد و در شرایطی که برق اضطراری نیاز باشد از آن استفاده میشود.برای مثال در موردهای پائین برای مصرف های ضروری باید از نیروهایی که به وسیله مولدهایی که اصولا همان دیزل ژنراتور میباشد در آن مکان تولید میشود.ساختمان هایی که بیش از 3طبقه هستند و دارای آسانسور میباشد و فعالیت های آن به صورتی است که در آن قطع برق صورت میگیرد امکان دارد خسارت های زیادی درست کند.

دسته بندی موتور ژنراتور ولوو از جهت سوخت مصرف شده چگونه میباشد؟

این موتور ها را به 3 دسته تقسیم میکنند که شامل:موتور ژنراتورهای گاز سوز،موتور ژنراتورهای گازوئیل سوز،موتور ژنراتور های دو گانه سوز

واحد اندازه گیری موتور ژنراتور ولوو چیست؟کیلو وات

سیستم کنترلی موتور ژنراتور ولوو به چه صورت است؟

کنترلهایی که بر روی ATS که بر روی دیزل ژنراتور نصب شده نظارتگر عمل های بار بر روی موتور ژنراتور هست در زمان های غیر معمولی بر اساس تنظیم شدن قبلی جواب درستی را از راه دستورهای الکترونیکی تابلو فرستاده و به روش اتوماتیک همه وضع را کنترل میکند که دستگاه در شرایط عالی به کار خودش ادامه بدهد.

 

روغن موتور ژنراتور ولوو را بعد از چه مدتی باید عوض کرد؟

بعد از هر کار کردن موتور باید روغن آن را عوض کنیم.عوض کردن فیلتر های آن هم بعد از هر 2بار عوض کردن روغن باید انجام شود.

برای باز و بسته کردن فیلتر روغن موتور ژنراتور ولوو به چه وسایلی نیاز داریم؟

برای باز و بسته کردن آن باید از آچار فیلتر استفاده کنیم اما به دلیل اینکه این آچارها کهنه هستند قابل استفاده نیستند و باید آن را دور بیاندازیم و میتوانیم برای باز کردن از وسیله دیگری استفاده کنیم.

این موتور جزو موتور های صنایع سبز معرفی گردیده است چرا که انتشار دود را کاهش می دهد و از مصرف بی رویه انرژی جلوگیری می کند.

کاربرد موتور برق های سبک

این موتور یا همان ژنراتور برق به دستگاهی متصل میشود که باعث تولید برق میشود و این انرژی باید به کمک مولدی با تکان دادن آن ایجاد میشود.این موتور ژنراتور در داخل موتور برق وظیفه مولد حرکتی را به عهده دارد.پس میتوان این موتور را به دو دسته تقسیم کرد:1.موتور2.دستگاهی که با آن برق تولید میشود.این موتورها کارکردشان همانند دیزل ژنراتور ها میباشد ولی حجم آن خیلی کم تر از دیزل ژنراتورها میباشد به همین دلیل کارخانه ها برای رضایت مشتریان خود این دستگاه را در نوع های مختلف ساختند.تعریف دیگری از این دستگاه موتور ژنراتوری کوچک شده است که از آن در مکانهای کوچک استفاده میکنند.

پس میتوانیم برای این دستگاه اسم های متفاوتی بگذاریم.مثل:موتور برق،ژنراتور برق و ... که اصلی ترین آنها موتور برق نامیده میشود.

دسته بندی موتور برق:

موتور برق را میتوان به سه دسته تقسیم کرد:1.موتور برق بنزینی2.موتور برق گاز سوز3.موتور برق دیزلی

موتور برق بنزینی:این موتور به دو دسته موتور برق بنزینی و دیزلی تقسیم میشود.سوخت موتور برق بنزینی همانطور که از اسم آن معلوم است با بنزین راه میفتد و نهایت کار کردن این موتور بین 4 تا 5 ساعت است اما موتور دیزلی برای راه افتادن به گازوییل نیاز دارد و ساعت کار کرد این موتور دو برابر موتور بنزینی است.این دستگاه به دلیل کم حجم بودن و عمر طولانی که دارد اکثرا برای مصرف در منازل استفاده میشود.

موتور برق گازسوز:مدل سوخت آن بسیار کم مصرف میباشد و آلودگی کم تری ایجاد میکند و مهم تر از همه هزینه آن کم تر از موتور برق بنزینی است و همچنین بسیار کم خطر است.این دستگاه به دلیل گازسوز بودن طول عمر بیشتری نسبت به دستگاه های بنزینی دارد.

موتور برق گازی:این موتور با مرور زمان جایگاه ویژه ای بین مشتریان خود پیدا میکند به دلیل اینکه این دستگاه قابلیت وصل شدن به گاز شهری را دارد و ایمنی بیشتری هم دارد.

کارایی موتور برق:

از کارایی این موتورژنراتور این است که از آن برای تولید برق نوع های مختلف پمپ استفاده کرد و در کل هر جا که احتیاج به انرژی برق داشته باشیم میتوان از این موتور استفاده کرد.

جزهای موتور برق:

موتور:انرژی که موتور برق سبک برای کار کردن به آن نیاز دارد.

دسستگاه تولید برق متناوب: انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند.

سیستم سوخت: این سیستم داخل موتور برق بر حسب نوع سوخت آن تفاوت دارد که توانایی این را دارد تا به طور جدا از هم روی موتور نصب شود.

سیستم روغن کاری: قطعه های این موتور بخاطر کارهای پشت سرهمی که انجام میدهد هر روز باید آن را روغن کاری کرد که این سیستم این کار مهم را انجام میدهد.

سیستم سرد سازی: قطعه ها و جزهای موتور ژنراتور زمانی که کار میکند دمای داخلی آن بالا میرود که برای خنک کردن آن به این دستگاه نیاز است.

موتور برق چگونه راه میفتد؟این دستگاه از مصرف سوختی که در اوایل کار موتور از آن استفاده میشود بکار میفتد.پیستون در اوایل کار حرکت های رفت و برگشتی دارد و با مرور زمان به حرکت های چرخشی تبدیل میشود.

طبقه بندی موتور برق ها

این موتورها به طور کلی از لحاظ سوختی که مصرف میکنند به سه دسته تقسیم میشوند1.موتور برق بنزینی2.موتور برق دیزلی3.موتور برق گازی است که این موتورها بنا به شرایط مشتری در مدل های مختلفی ساخته میشود.موتور ژتراتور دیزلی با استفاده از گازوییل کار میکند و قدرت بیشتری نسبت به موتور برق های بنزینی دارد.موتور های گازی در طبیعت قابل استفاده است.این موتورها برای استارت از دو سیستم مختلف استفاده میکند که یکی از آنها استارتی و دیگری هندلی و برای یکی از هر دو سیستم استفاده میکنند.این دستگاه بیشتر در جاهایی استفاده میشود که به برق تک فاز یا سه فاز احتیاج داشته باشد که بخاطر حمل و نقل راحت یکی از پرفروش ترین وسیله های مولد برق است.یکی از مهم ترین مشکلات این دستگاه ایجاد سر و صدا است به همین دلیل بعضی از کارخانه ها با تلاش زیاد این مشکل را حل کردند.این دستگاه  برای برق رسانی به پمپ کف کش و ... استفاده میشود.بیشتر موتورهایی که در بازار وجود دارد جنس آن ها چینی یا ژاپنی میباشد.

موتور برق های استاندارد:این موتور یکی از ارزانترین موتورها است.اگر دستگاهی را فقط برای روشنایی بخوهیم مهم این موتور بهترین گزینه برای این کار میباشد.در این نوع موتورها برای سوخت از زغال استفاده میشود به همین دلیل هزینه سرویس آن کم تر از موتورهای دیگر است و مهم تر از همه از این دستگاه میشود برای لوازم برقی استفاده کرد.

در هنگام خرید موتور برق باید به چه نگته هایی توجه کنیم؟در زمان خرید باید به باک،سیم پیچی،شاسی موتور برق دقت کنیم تا از کیفیت آن مطمئن شویم.
منبع:موتورژنراتور فیلکس