در این مطلب ما رازهای بالا بردن سئو سایت و چند تکنیک کوتاه و سریع را به شما می آموزیم.

- ربات های گوگل نمی توانند url هایی را که # دارند ایندکس گذاری و کراول کنند بنابراین در url های خود از # استفاده نکنید تا در بالا بردن سئو سایت تاثیر منفی نداشته باشد.

- با توجه به اینکه گوگل Mobile First Index در به روز رسانی جدید بر موبایل فرندلی شدن سایت ها تأکید دارد شما باید برای بالا بردن سئو سایت، موبایل فرندلی بودن و چگونه دیده شدن صفحات سایتتان در موبایل و دسکتاپ را با ابزارهای Fetch و Render بررسی کنید.

- اگر وب سایت جدید دارید در آن از AJAX-Crawling scheme  استفاده نکنید و در صورتی که در وب سایت قدیمی خود از آن استفاده کرده اید به هر روشی خود را از شر آن خلاص کنید.

- قوانین گوگل با تعویض لینک برای لینک سازی در سایت مخالف است و اگر از این تدابیر استفاده کرده اید فورا آن لینک ها را حذف کرده و ترفندهایتان را برای لینک سازی را تغییر دهید.

- حجم مجاز نقشه سایت توسط گوگل از 10 مگابایت به 50 مگابایت افزایش یافته. با این وجود که در هر نقشه سایت محدودیت تعداد لینک ها 50000 لینت است.

- ویدیو ها در وب سایت پس از محتوا و لینک های برگشتی اهمیت زیادی برای بالا بردن سئو سایت دارند پس اهمیت آن ها را نادیده نگیرید و برای تولید محتوای ویدیویی و بهینه سازی آن کمپینی ایجاد کنید.

- اگر وب سایت شما مربوط به فروشگاه اینترنتی است می توانید برای بررسی اینکه بیشتر مشتریانتان از کدام منطقه و ناحیه هستند از Google Adwords distance و گزارش های بازدید از فروشگاه استفاده کنید.

- امروزه جستجوهای صوتی در حال افزایش اند و روز به روز اهمیت آن ها برای بالا بردن سئو سایت بیشتر می شود بنابراین بر روی عبارات و کوئری هایی که با این جستجوها مرتبط اند بیشتر متمرکز شوید.

- به دلیل عملکرد بلادرنگ الگوریتم پنگوئن در بروزرسانی جدید شما باید هر ماه یک بار یا بیشتر لینک های بازگشتی سایتتان را بررسی کنید و لینک های مشکوک و نا سالم را حذف کنید تا در بالا بردن سئو سایت تاثیر منفی نداشته باشد.

- برای افزایش ترافیک موبایلی سایتتان و ایجاد صفحات موبایلی پر سرعت در سایت خود از Google AMP استفاده کنید.

- در پروسه لینک بیلدینگ از ترفند های مجاز برای بالا بردن سئو سایت استفاده کنید و دائما آن ها را بازبینی کنید.

- برای دریافت لینک از دایرکتورهایی که کیفیت بالایی دارند کمک بگیرید نه از دایرکت هایی که حجم زیادی از لینک های غیر مفید برای سایتتان ایجاد می کند.

 

 

- در پروسه لینک سازی خود از ترفند Widget Links استفاده نکنید.اگر می خواهید از ویجت ها استفاده کنید آن ها را فقط در استراتژی های افزایش آگاهی و اطلاع رسانی از برندتان استفاده کنید.

- برای لینک دهی در وب سایتتان ساختار واضح و مشخص ایجاد کنید.برای پروسه لینک دهی داخلی وب سایتتان از ترفند قراردادن لینک در پاورقی و بالای صفحاتتان استفاده نکنید و از این لینک ها در محتوای متن خود استفاده کنید تا تاثیر بسزای آن در بالا بردن سئو سایت را ببینید.

- همزمان با تغییر پروتکل امنیتی وب سایتتان از HTTP به HTTPS تغییرات دیگری در وب سایتتان ایجاد نکنید زیرا با انجام این کار در بررسی و ارزیابی این تغییرات گوگل با مشکل مواجه می شود.

- نیاز کراولرها به کراول کردن محتواهای تکراری نسبت داده شده به محتوای اصلی با تگ کانونیکال را تگ های کانونیکال برطرف نمی کنند و محتواهای تگ کانونیکال داده شده به محتواهای دیگر نیز به صورت جداگانه باید توسط کراولرها مورد بررسی قرار گیرد.

- با استفاده از ابزارهایی مثل WebPageTest  سرعت بارگزاری وب سایتتان را بیابید و توجه کنید که سرعت بارگذاری سایتتان 2-3 ثانیه باید باشد.

- برای تبلیغات اینترنتی خود از اینستاگرام استفاده کنید. زیرا اینستاگرام اخیرا ویژگی های تجاری و قابلیت های منحصر به فرد زیادی ایجاد کرده است.

- با روی کار آمدن دستیارهای صوتی  Amazon Echo و Google Home و دیگر دستیارهای صوتی لازم است که شما وب سایت خود را برای جستجوهای محلی و صوتی که روز به روز به اهمیت آن ها افزوده می شود بهینه سازی کنید تا به بالا بردن سئو سایت کمک کرده باشید.

- در فیس بوک نیز با ایجاد پروفایلی تجاری برای خود مشتری جذب کنید.

- استفاده از تبلیغات اسپانسری در لینکدین برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی امکان بررسی و آنالیز نرخ تبدیل کاربر  به مشتری را برای شما فراهم می کند.