ایرلاین های معتبری در جهان وجود دارند و یکی از این مجموعه های معتبر متعلق به کشور امارات است. برای کسانی که اهل گشت و گذار و سفرهای خارجی و تهیه بلیط خارجی هستند، این موضوع که قرار است با کدام ایرلاین سفر کنند بسیار اهمیت دارد. اگر شماهم جزء همین دست از افراد هستید، پس بهتر است که یک اطلاعات کلی در مورد ایرلاین های مطرح دنیا که ایرلاین های عربی جزئی از آن هاست داشته باشید، تا خیال تان از بابت سفر و کیفیت آن راحت باشد. مزایای استفاده از ایرلاین های عربی برای کسانی که همیشه به مسافرت خارج از کشور می روند بیشتر بوده و ممکن است که از وجود امکانات چنین ایرلاین های معتبری بی خبر باشید. در ادامه قصد داریم به معرفی این ایرلاین ها بپردازیم، با ما همراه باشید.

ایرلاین هواپیمایی امارات

ایرلاین هواپیمایی امارات یکی از بهترین ایرلاین های عربی معروف در سطح جهان است که دفتر مرکزی آن در دبی قرار دارد. این ایرلاین در هر روز به تمامی نقاط دنیا پرواز داشته و می توان گفت که فرودگاه بین المللی دبی، یکی از قطب های اصلی این ایرلاین استو شما می توانید با تهیه بلیط هواپیما دبی با یکی از هواپیماهای این ایرلاین سفر کنید. این ایرلاین بسیار معتبر بوده و در سال 2016 رتبه یکی از بهترین خطوط هوایی جهان را به خود اختصاص داده است. این شرکت هواپیمایی در سال 1985 فعالیت خود را آغاز نمود. جالب است بدانید که ایرلاین امارات اسپانسر معروف ترین تیم های ورزشی مانند آث میلان، سنت ژرمن، آرسنال و رئال مادرید بوده است. همچنین این شرکت تا کنون افتخارات و جوایز بسیاری کسب کرده است و در سال 2012 رتبه هشتم خطوط هوایی را به خود اختصاص داد و در سال 2013 هم به عنوان یکی از خطوط هوایی چهار ستاره معروف شد.

ایریلاین هواپیمایی قطر ایرویز

از دیگر ایرلاین های مطرح عربی، می توانیم به قطر ایرویز اشاره کنیم که در حاشیه خلیج فارس شهرت بسیاری داشته و پرچم قطر را همیشه به همراه خود دارد. شروع فعالیت این ایرلاین سال 1993 بوده است و در حال حاضر در 133 مقصد فعالیت می کند. قطر ایروز اولین پرواز هواپیمایی خود را با یک هواپیمای مدل بوئینگ 767 انجام داد که این هواپیما هم متعلق به خودش نبود و آن را از ایرلاین های دیگر قرض گرفته بود! این شرکت هواپیمایی به دو نیم تقسیم شده است، یعنی نصفی از آن متعلق به دولت و نصف آن خصوصی است. برای کسانی که قصد سفر با خطوط این ایرلاین را دارند، می توانند با تهیه بلیط هواپیما در خطوط تهران، مشهد شیراز سفر کنند. جالب است بدانید که ایرلاین قطر ایرویز علاوه بر حمل مسافر، بار هم جابجا می کند و سالانه حدود 750000 تن بار را در سایر نقاط جهان حمل می کند.

 

ایرلاین هواپیمایی اتحاد

یکی دیگر از شرکت های معروف هواپیمایی عربی، ایرلاین اتحاد است که شهرت بسیاری در خاورمیانه و آسیا دارد. این ایرلاین حامل پرچم امارات می باشد و بر اساس امار تا سال 2012 بیش از ده ها میلیون مسافر را جابجا کرده است. شرکت اتحاد در سال 2016 رتبه ششم ایرلاین برتر در جهان را از آن خود کرد. دفتر اصلی این شرکت در ابوظبی می باشد و مرکز اصلی هواپیماهایش هم فرودگاه ابوظبی است. شرکت هواپیمایی اتحاد دارای 120 فروند هواپیمای مردن بوده و این هواپیما ها آمادگی کامل برای جابجایی در هر نقطه ای از جهان را دارند.

ایرلاین هواپیمایی فلای دبی

ایرلاین فلای دبی فعالیت خود را در سال 2008 آغاز نمود و شعار همیشگی اش هم ( آنجا که شما می خواهید باشید) است. اگر بخواهیم یک فرق در میان تمامی ایرلاین های عربی با ایرلاین فلای دبی بگذاریم، قیمت ارزان آن است. این شرکت در رده شرکت هایی قرار می گیرد که هواپیماهای ارزان قیمتی دارند. جایگاه اصلی هواپیماهای این شرکت، در فرودگاه بین المللی دبی است و ناوگان آن دارای 48 فروند هواپیما می باشد و با این تعداد هواپیما توانایی پرواز به 94 نقطه در جهان را دارد. یکی دیگر از مزایای فلای دبی، ارائه دو کلاس پروازی یعنی بیزنس کلاس و اکونومی کلاس می باشد. در این دو کلاس از مسافرین با نوشیدنی های گرم و سد پذیرایی شده و غذاهای مختلفی را برای شان سرو می کنند.

 

ایرلاین هواپیمایی کلف ایر

این شرکت هواپیمایی پرچم بحرین را حمل می کند و جزء بهترین ایرلاین های مطرح عربی به شمار می رود. دفتر اصلی این ایرلاین در شهری به نام محرق که در بحرین است قرار دارد. این شرکت فعالیت خود را در سال 1950 شروع کرد و اکنون قادر است که به 38 نقطه در جهان پرواز کند. شرکت کلف ایر علاوه بر پروازهای خارجی، پروازهایی مانند مشهد را هم انجام می دهد که شما می توانید با تهیه بلیط چارتر یکی از هواپیماهای این ایرلاین را امتحان کنید. هدف این ایرلاین این است که در آینده ای نه چندان دور تعداد نقاط پروازی خود را به 43 نقطه برساند.

 منبع: مستر بلیط